Seminář 21.9.2012

Využití technologií ve výuce (interaktivní tabule, e-learning, multimice, internet, video)

Comments

Jaroslav napsal:

Dobrý den.

Ve svých hodinách jsem využil některé stránky na wikileaks, ale hlavně využívám stránky na Google obrázky, které se velmi dobře hodí pro práci s interaktivní tabulí i v tištěné podobě. Jsou zde gramatické přehledy, časy, obrázky pro rozšíření slovní zásoby.

S pozdravem, Jaroslav

Ilona napsal:

Dobrý den, domácí úkol mi dělal trošku problém, ale využila jsem informace ze semináře k výuce především díky obdržené publikaci. V její zadní části se objevuje řada odkazů na užitečné stránky na webu. Z některých z nich jsem čerpala zdroje a nápady do výuky v hodinách konverzace pro devátou třídu. Ostatní se chystám využít i do budoucna.

Zdraví Ilona S.

Pavlína napsal:

V praxi jsem si vyzkoušela práci s interaktivní tabulí – především využívání „clony“ – postupného odkrývání obrázků (ve škole používáme program Active Inspire). Především mladší žáci to ocenili a zvýšil se tím jejich zájem o skrytý obrázek – a tím jeho pojmenování.

S přáním hezkého dne

Pavlína D.

Dagmar napsal:

Dobrý den, ze semináře jsem ve své hodině využila vyhledávání obrázků na Google a práci s nimi při přípravě pracovních listů pro mou potřebu před hodinami. Vytvoření úkolu na wikispace mi připadalo dost těžké.

S pozdravem, Dagmar V.

Kateřina D. napsal:

Dobrý den,

„domácí úkol“ nepovažuji za těžký, ale prostudovat a vyzkoušet si všechny materiály, které nám lektorka poskytla, zabere příliš mnoho času. Navíc zadanou práci v praxi nevyužiji, v současnosti ve škole neustále řešíme internetové spojení. Místo toho jsem čas věnovala k prostudování možností e-learningu (konkrétně jsem se zaregistrovala na Edmodo.com, které nám Michelle doporučila ), vytvořila si zde tři virtuální skupiny a pozvala jsem do nich moje žáky 7.,8. a 9. třídy. Tato forma práce je pro nás nová, pro děti atraktivní a mohou tak pracovat i z domova. Ostatními materiály se „prokousávám“ dle možností a rozhodně seminář považuji za velmi inspirativní a užitečný.

S pozdravem,

Kateřina D.

Napsat komentář